Podcasty są niesamowite. Wiesz dlaczego?

Wrzesień 5, 2016 4:38 pm Published by Leave your thoughts

W dzisiejszych czasach, aby śledzić, co się dzieje na świecie (w tym świecie technologii) to nie wystarczy tylko czytać gazety lub oglądać telewizję. W rzeczywistości, większość ludzi od dłuższego czasu już tego nie robi. Podkasty zastępują już papierowe książki, a tablety są używane zamiast czasopism i gazet. Portal YouTube jest teraz znacznie bardziej popularny niż oglądanie telewizji. Ludzie sami wybierają to, co jest dla nich bardziej wygodne oraz tańsze, jak również wszystko, co może im zaoszczędzić czas. Właśnie dlatego podcasty są coraz bardziej popularne na co dzień. Jest to świetny sposób, aby z podkastów łatwo nauczyć się nowych umiejętności oraz dowiadywać się na bieżąco o wszystkich nowościach.

Jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych informacji, niektórzy twierdzą, że czytanie jest o wiele bardziej komfortowe niż słuchanie. Zazwyczaj są to ludzie, którzy nie mogą słuchać audiobooków (nie dlatego, że starają się zahamować kompletne zniknięcie papierowych książek ale dlatego, że rozpraszają się podczas słuchania). Jest to zrozumiałe iw przeciwieństwie do czytania, nie można zwyczajnie zrobić przerwy i po prostu odwrócić wzrok w inną stronę. Zamiast tego, trzeba zatrzymać nagrywanie na urządzeniu i przewinąć do tyłu, aż znajdzie się miejsce, w którym przerwało się odsłuch. Są więc osoby, które nie potrafią słuchać audiobooków, bo jest to dla nich niewygodne. Podcasty to zupełnie inna historia.

Główną różnicą między podkastami a audiobookami, jest indywidualne podejście. Podczas słuchania audiobooków, słuchać „mechaniczny odczyt”. Nie ma takiego przekazu, który mógłby skupić uwagę słuchacza i wywołać u niego większe zainteresowanie. Takie podejście jest zwykle podejściem „jednokierunkowym”. Podcasty z kolei, oparte są na dialogach. To o nich należ myśleć jako alternatywnej wersji audio blogów czy czasopism. Podkasty umożliwiają dzielenie się nie tylko informacją, ale i daje słuchaczowi możliwość usłyszenia czyjejś opinii na ten temat. Czasem może to być po prostu dialog między dwoma osobami na dany temat. Jednak główną ideą podcastów jest to, że nie rozpraszają podczas słuchania.

Podcasty pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i energii. Podkasty można słuchać w drodze do pracy, która czasem trwa około 1 godziny. I wiesz co? To sprawia, że kiedy człowiek wchodzi do biura, odczuwa satysfakcję, że nie stracił czasu w autobusie, ale nauczył się czegoś nowego.

Categorised in:

This post was written by seqencer

Dodaj komentarz